| Er is een tijd van spreken en er is een tijd van zwijgen
Nu de carnaval voor iedereen achter de rug is en in het bijzonder voor Prins Ties I is het vandaag tijd voor de volgende wedstrijd in onze competitie. Een tegenstander waar we voor het eerst dit seizoen de degens mee mogen kruisen, De Ster 4. Op papier een heuse topper te noemen aangezien beide ploegen elkaar qua uitslagen niet veel zullen ontlopen.
In de voorbereiding van de wedstrijd is het vandaag hier en daar passen en meten met de kleedlokalen. Onze BMV kent 4 kleedlokalen en 6 teams die een kleedlokaal nodig hebben vandaag, letterlijk ‘passen en meten’. Waarom randzaken benoemen in een wedstrijdverslag? Om toch aandacht ervoor te krijgen richting de gemeente, want op zaterdagen leidt het ook veelvuldig tot praktische problemen, iets waar voetballers niet mee bezig zouden moeten zijn!
Dan naar onze wedstrijd. In de wedstrijdbespreking wordt duidelijk gemaakt dat we de aankomende periode een lastig programma voor de boeg hebben waar voor ons een mooie uitdaging ligt om de concurrentie te verslaan. Het belooft vandaag dan ook niet gemakkelijk te worden, zoals al vaker aangehaald zijn de collectieve dadendrang en inzet van essentieel belang om wedstrijden te samen te winnen!
Het begin van de wedstrijd wordt Spaubeek direct opgeschrikt door een aanval van De Ster die uiteindelijk op de lat uitmondt, een heuse wake-up call voor de Spaubeekse manschappen en defensie! Het blijft niet bij deze wake-up call want in de beginfase gaat het spel op en neer maar het is De Ster dat de openingstreffer mag noteren, 0-1. Na de 0-1 neemt Spaubeek hier en daar steeds meer het heft in handen, maar weten we nog niet helemaal onder de Steinse druk uit te komen. Totdat Fabian op fraaie wijze de doelman van De Ster weet te verschalken, het lijkt op een voorzet maar volgens Fabian is het toch echt een bewust schot!
Na de 1-1 worden er felle duels uitgevochten in het veld en lijken we als Spaubeek hier en daar het spel naar onze eigen hand te zetten, na sterk doorzettend werk van Dylan Drent en Ruben is het Dylan die de keeper nog in zijn weg heeft liggen. Maar het is Ruben die in de rebound de 2-1 op het scorebord noteert! Dit is een voorbeeld waar je ziet, dat je samen verder komt!
Het rustsignaal komt steeds dichterbij, maar De Ster blijft alert en weet net voor de rust de 2-2 binnen te werken. De ruststand is 2-2.
In de rust wordt de manschappen duidelijk gemaakt dat we hier en daar echt veel meer strijd in de wedstrijd mogen gooien waarbij een aantal momenten duidelijk maken dat soms de individuele scherpte ontbreekt. We zitten pas op de helft en als we vandaag de drie punten in Spaubeek willen houden dan moeten we er met zijn allen vol voor gaan in de tweede helft.
In de tweede helft wordt duidelijk dat we vandaag moeite lijken te hebben met de bal ‘het werk te laten doen’. Bij tijd en wijle laten we zien wat we al eerder dit seizoen hebben gedaan, echter net de laatste souplesse ontbreekt. Het is dan ook De Ster dat in korte tijd via een standaardsituatie en een goed uitgespeelde counter de stand van 2-2 naar 2-4 weet te brengen.
De resterende speeltijd na deze achterstand bedraagt nog ongeveer 15 minuten, men zou zeggen tijd genoeg maar of het genoeg blijkt? Spaubeek wilt zijn rug rechten en gaat achterin één op één spelen, waardoor er voorin extra slagkracht komt. Dit resulteert uiteindelijk in de 3-4 van Pip, die de bal beheerst langs de keeper weet te schieten.
Er volgt een lange blessuretijd, mede door het tijdtrekken van De Ster door het vele wisselen en het blijven liggen, uiteindelijk volgt nog de 4-4 maar omdat er hands is gemaakt als een ware ‘Hand van God’ wordt het doelpunt afgekeurd en is 3-4 de eindstand.
Vandaag weten we helaas geen punten te pakken. We mogen ook eerlijk bekennen dat De Ster een stugge en fysieke ploeg is maar we moeten zeker bij ons zelf te raden gaan, want vandaag was het niet goed genoeg! Het is zaak om nu de knop om te zetten, de koppen bij elkaar te steken, aankomende week goed trainen om er weer samen vol tegenaan te gaan komende zondag. Dan mogen we afreizen naar Overhoven voor de wedstrijd tegen OVCS 4.