In een poule met hoofdzakelijk ploegen uit de noordelijke provinciehelft is het wel eens fijn om een tegenstander te treffen dichter bij huis. En na de ontmoeting van afgelopen week met VV DVO staat er opnieuw een tegenstander uit het Sittardse op het programma.
Deze keer reist ons eerste elftal naar Sportpark ‘De Krao’ om het op te nemen tegen VV Sittard. En dat blijven lastige wedstrijden. Eerder dit seizoen verloor VV Spaubeek thuis met 0–1 van ‘De Kraaien’ en dat was ook de eindstand van de laatste ontmoeting tussen beide verenigingen in het seizoen 21/22.
Dat seizoen eindigt VV Sittard op de vierde plek, VV Spaubeek als zesde, maar de Sittardenaren eisen wel de eerste periode voor zich op. En een periodetitel opent de poort van de nacompetitie.

In die nacompetitie rekent VV Sittard af met RKVV Weltania en VV Baarlo waarna het in de rechtstreeks duel tegen SV Braakhuizen mag voetballen voor een plekje in de 2e Klasse. Derdeklasser VV Sittard staat aan de rust met 2–0 voor, maar de Brabanders komen na rust terug in de wedstrijd. In de slotfase leggen ‘De Kraaien’ de wedstrijd in een definitieve plooi, waardoor SV Braakhuizen en VV Sittard stuivertje wisselen in de 2e Klasse.
Maar na twee seizoen in de 2e Klasse F zijn de Sittardenaren terug in de 3e Klasse. Blijkbaar is het toch lastig opboksen tegen grotere en kapitaalkrachtigere verenigingen die de 2e Klasse F domineren. Zo ondervond ook SV Haslou afgelopen seizoen al.
Toch is de degradatie nauwelijks reden tot paniek aan de Bradleystraat, want onlangs verlengde trainer Arno van Veen zijn contract met twee seizoenen, met een optie voor nog een derde seizoen. Van Veen heeft het goed naar zijn zin bij VV Sittard, nadat hij eerder trainer was bij VV Born.
Van Veen gaf recent in Dagblad de Limburg aan dat zijn klus bij VV Sittard nog niet geklaard is. ‘Zo’n lange verbintenis is inderdaad niet gebruikelijk in het amateurwereldje. Maar ik heb het hier naar mijn zin. Leuke groep, prima club, alles goed geregeld en zo lang dat allemaal goed is, hoef je naar mijn mening ook niet te vertrekken.’
Van Veen heeft het met zijn selectie dus goed voor elkaar, want de laatste keer dat de Sittardenaren verloren dateert al van 17 november van afgelopen jaar, toen VV Hebes met 1–0 te sterk was.

En dat is meteen de enige nederlaag van dit seizoen. Ondanks dat VV Sittard op gepaste afstand staat van topduo Venlosche Boys en SV Haslou weet het de Venlonaren thuis op 1–1 te houden en wint het met 1–2 bij SV Haslou.
Toch is winnen in Sittard niet onmogelijk, al dateert de laatste overwinning bij VV Sittard van het seizoen 18/19. Met Roger Wijns aan het roer wint ons eerste elftal met 2–3 door een doelpunt van Bram Sluijsmans en een Doppelpack van Sean Cobben.

Maar ook tijdens de seizoenen 15/16 en 16/17 pakten de Geel-Zwarten de volle buit en stonden Rob Terwint, Mitch Dullens en Erik Meijers aan het kanon. En waarom kan dat vandaag niet?
Na een prima prestatie tijdens het duel met Venlosche Boys, waaraan VV Spaubeek gevoelsmatig twee punten te weinig overhoudt volgt weliswaar een zeperd tegen RKSVN, maar afgelopen weekend won VV Spaubeek verdiend met 3–1 van VV DVO.

In de eerste helft neemt VV Spaubeek via Dennis Hendrix een voorsprong, ziet de bezoekers na rust op gelijke hoogte komen, maar via Erik Meijers en Madé de Jong komt de 3–1 eindstand op het bord. Enige smet op de winst is de blessure van Rob Terwint, die het duel tegen ‘De Kraaien’ sowieso aan zich voorbij moet laten gaan.

En laat Erik Meijers en Dennis Hendrix nu juist de spelers zijn de altijd weten te scoren tijdens avondwedstrijden. Dit seizoen scoorde Erik Meijers op zaterdagavond bij Sportclub Irene (1–1 gelijkspel) terwijl afgelopen seizoen beide goalgetters trefzeker waren in het avondduel bij RKVV Vaesrade (1–2 winst).

Een goed resultaat laat de Geel-Zwarten met een goed gevoel de Vastelaovend ingaan. Waar de spelers van VV Sittard naar de Kènjeroptoch trekken, laven de spelers van Mike Zwartjes zich hoogstwaarschijnlijk aan het rood, geel en groen van de Genhouter Carnaval.
Maar zover is het nog niet. Eerst lastige klip VV Sittard proberen te omzeilen en dan is het pas tijd voor ‘Drie daag lank sjpas en plezeer. En hopelik sjteit alles vanaovend al op ziene kop!’
Kom op ‘Die Gaele’!