‘The Comeback Kids’ maken hun faam waar

·

·

, , ,

Eind maart 2023 wint ons toenmalige JO7-team haar eerste wedstrijd sinds ze zijn gevormd door trainer Rik Keunen. Desondanks staan de spelers er ietwat beteuterd bij tijdens hun eerste elftalfoto. Twee duimen omhoog kunnen er nog vanaf, een voorzichtige glimlach lukt ook nog nét.

De allereerste elftalfoto: alle begin is moeilijk

Nu, inmiddels anderhalf jaar later, heeft het team een gedaantewisseling ondergaan. Stefan van der Kamp is aan de éénkoppige begeleidingsstaf toegevoegd en het team is engszins van samenstelling veranderd. En ook de spelers zelf zijn in anderhalf jaar enorm gegroeid.

Doelman Job is in zijn element: met de bal in zijn handen

Maar één ding is niet of nauwelijks veranderd: er wordt week na week voornamelijk gewonnen! En daar draait het voor een groot gedeelte natuurlijk om.

Dit seizoen speelt het team van Rik en Stefan als JO8 en trapt elke zaterdagochtend het jeugdvoetbal af in de vroege ochtend. 10.00 uur of 09.30 uur: geen probleem! Ook wedstrijden om 09.00 uur vormen geen bezwaar – de mannen staan paraat!

Maar wat nog niet zo wil lukken is op voorsprong komen of een voorsprong vasthouden. Steeds moet het team terugkomen vanuit schier geslagen positie, maar weet zich uit de meest netelige situaties te redden. De dribbels van Liam of Ben, doelpunten van Iven of reddingen van doelman Job – ze zorgen ervoor dat Rik, Stefan en alle ouders na afloop opgelucht ademhalen. Wéér niet verloren!

Wint onze JO8 zelfs met de ogen dicht haar wedstrijden?

De bijnaam ‘Comeback Kids’ is dus niet zomaar gekozen en past volledig bij onze (inmiddels) JO8.

Vandaag staat het laatste duel van de tweede fase op het programma. Tegenstander zijn de buren uit Neerbeek. Het is de enige derby die de JO8 speelt tijdens deze competitiefase en die moet koste wat kost gewonnen worden. Niet alleen om te tonen dat ‘we’ de betere zijn, maar vooral om de ongeslagen status vast te houden. En zoals het echte ‘Comeback Kids’ betaamt komt VV Neerbeek ook vanochtend op voorsprong.

Stefan en Rik leggen uit wat er anders moet

Maar dan schakelen de spelers van Rik en Stefan een tandje bij en onder aanvoering van Ben, Liam, Tygo en Sep wordt de achterstand omgebogen in een ruime voorsprong. Maar ook doelman Job, Odin, Tycho, Iven, Bodhi en Espen werken hard om de drie punten in Spaubeek te houden.

Samen de scheve situatie rechtzetten

Na 40 minuten voetbal zit de wedstrijd erop. Ook VV Neerbeek moet haar meerdere erkennen in onze JO8 waardoor de tweede fase ongeslagen wordt afgesloten!

Tygo lijkt onvermoeibaar

Na afloop vormt het nemen van strafschoppen een mooi toetje. Zeker als doelman Job enkele strafschoppen stopt en de Spaubeekse penalty’s bijna allemaal in doel eindigen. Doelman en strafscopnemers worden hartstochtelijk aangemoedigd en elke gestopte strafschop of bal die in doel vliegt wordt met gejuich ontvangen. Het plezier straalt er vanaf.

Volop plezier bij de JO8!

Na het schieten van een elftalfoto beklimmen staf, spelers en ouders de trappen richting kantine. Als iedereen aan de grote tafel in de bestuurskamer heeft plaatsgenomen vertellen Rik en Stefan hoe trots ze zijn op hun spelers en loven hun mentaliteit. Steeds maar weer terugkomen van een achterstand: échte ‘Comeback Kids’!

Espen, Ben en Odin hangen aan de lippen van Rik en Stefan

Stralend van oor tot oor keren de spelers terug in de kantine, met de winnaarsmedaille om hun nek. Nog even een drankje doen, een zakje chips eten en dan naar huis. Dat wordt vast een mooie Kerstvakantie en dito winterstop!

Kerstmis vieren met een winnaarsmedaille om je nek: wie doet je wat?

Staf en spelers, proficiat met deze mooie prestaties! Tot in 2025, met hopelijk evenveel succes als in 2024.