Meiden, wij zoeken jou!

·

·

Het is 20 mei als er opeens een WhatsApp-bericht oplicht in het telefoonscherm van de redactie van de website. ‘Damesteam start zie oproep Facebook’. Pardon? Maar daar weten we helemaal niets van! Beschikken we komend seizoen over een damesteam? En zo ja, waarom weten wij dan van niks?

Misschien toch nog even teruggaan naar 29 september van het afgelopen jaar. Het ‘leerjaar’ van Henk Jansen zit erop. Dat betekent dat Jean Wachelder voorzitter-af is en tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) blikt hij terug op zijn regeerperiode.

En die regeerperiode is behoorlijk succesvol geweest. Want Jean laat een club achter die bestaat uit zeven junioren- en acht seniorenteams. Waar Jean niet in is geslaagd is het oprichten van een damesteam, ongeacht hun leeftijd. En dat blijft een gemis.

Maar soms komt hulp uit onverwachte hoek. Zoals vandaag. En die ‘hoek’ heeft een naam: Liza Schröeder.

Degene die de laatste tijd trainingen van onze JO15 heeft gevolgd of op woensdagavonden langs de trainingsvelden is te vinden is het vast opgevallen: het aantal meiden dat bij VV Spaubeek traint neemt flink toe. Maar om er écht achter te komen hoe de vork in de steel zit, komen we er niet onder uit om Liza enkele vragen te stellen.

De originele oproep van Liza

Ineens, zonder dat dit echt officieel is gecommuniceerd door de vereniging komt er een oproep aan meiden om zich aan te melden bij je. Waar komt dat opeens vandaan?
‘Lynn Clerkx en ik zijn eerst gaan kijken bij onze JO15 en zijn toen zelf gaan meetrainen. We hebben toen bij Max Leunissen (één van de stafleden van de JO15) aangegeven dat we graag een meidenteam willen oprichten. Max was daar erg enthousiast over en wilt ons graag verder helpen. Toen is het balletje gaan rollen.’

En hoe zijn de reacties tot dusver?
‘We hebben al twee keer met de meiden getraind en ik hoor van meerdere meiden dat ze het heel leuk een gezellig vinden. En daar gaat het uiteindelijk ook om!’

Is er duidelijk waaraan je moet voldoen om een officieel meidenteam op te richten?
‘Laten we beginnen met het vormen van een team. Pas als we voldoende speelsters hebben kunnen we een meidenteam oprichten. En die hebben we bijna bij elkaar.’

Je weet wat er nodig is en je weet wat je hebt. Dan weet je ook wat je nog mist. Dus wat zoek je nog allemaal?
‘Eigenlijk is het heel simpel en zoeken we twee dingen. Allereerst zoeken we nog maar een paar enthousiaste meiden. Dan kunnen we een echt meidenteam vormen.’

‘Daarnaast zoeken we nog een trainster of een trainer. Dat mogen best ouders van één van de meiden zijn overigens. Misschien kennen die niet alle inns en outs van de voetbalsport, maar daar zijn ze snel genoeg achter. Dus er is nog geen echte begeleidingsstaf.’

‘Momenteel trainen we min of meer samen met de jongens van de JO15, maar dat is niet ideaal. Tijdens trainingen staan altijd enthousiaste mensen langs de kant te kijken en die gaan ons initiatief vast helpen en ondersteunen!’

Je staat er hopelijk niet alleen voor. Wie helpt je om het meidenteam verder gestalte te geven?
‘Dat doen we samen met Max Leunissen. Maar hulp is dus welkom!’

Geïnteresseerde meiden willen vast weten wat VV Spaubeek hen kan bieden. Kun je bijvoorbeeld iets vertellen over het aantal trainingen in de week of de competitie waaraan jullie gaan deelnemen?
‘Zoals het er nu voorstaat trainen we tweemaal per week:

  • Training maandag: 19.00 uur tot 20.30 uur
  • Training woensdag: 19.00 uur tot 20.30 uur

Op zaterdag spelen we onze competitiewedstrijden, waarbij het aanvangsuur wekelijks kan verschillen.’

Meiden, meld je aan!

Waarom moeten meiden absoluut bij VV Spaubeek komen voetballen?
‘Och, er zijn zóveel verschillende redenen waarom meiden moeten komen voetballen bij VV Spaubeek! Zal ik er eens een paar noemen?’

  • Je bent altijd welkom bij het VV Spaubeek-meidenteam
  • Je moet je niet laten tegenhouden door het feit dat je nog nooit eerder hebt gevoetbald
  • We willen hard trainen, maar maken ook veel plezier en gezelligheid staat voorop!
  • We zijn leergierig en willen beter worden, zodat we goed beslagen ten ijs komen als de competitie start
  • We zijn één team en helpen en coachen elkaar
  • En omdat VV Spaubeek natuurlijk een héél leuke en gezellig vereniging is!

Alles staat en valt met het hebben van voldoende meiden om een meidenteam te starten. En dat is bijna gelukt! Het enthousiasme en doorzettingsvermogen van de meiden maakt veel los en werkt aanstekelijk. Dus twijfel niet en geef je op.

Je kunt je opgeven en / of vragen stellen aan Liza zelf of via Facebook Messenger. Natuurlijk zijn we ook bereikbaar via secretariaat@vvspaubeek.nl.